
Корисне м’ясо кролика. Користь та шкода.
Противники м’ясної їжі нехай шанують і зрозуміють, наскільки м’ясо може бути корисним для людини.
Найприйнятніше цесарки, голубине, індиче і безсумнівно, кроляче.
Вживаючи таке м’ясо, ви забудете про хвороби.
Кролик – це, звичайно ж, не тільки цінне хутро, але ще й цінний продукт харчування.
Усім відомі його антиоксидантні властивості. Є дуже важливий вітамін B12, сприятливий для спинного та головного мозку. Сприяє збагаченню людського організму киснем.
Сміливо використовуйте це м’ясо в дієті. Невипадково лікарі його рекомендують хворим, дітям та старим.
Навіщо ніжне м’ясо кролика готувати довго та на сильному вогні? Подумайте самі. В цьому немає необхідності. Томіть при низьких температурах, та дивіться не перестарайтеся.
Пам’ятайте, що нам важливо зберегти цінні вітаміни, мінерали та інші корисні речовини.
Тушка кролика не повинна бути меншою за кілограм. Це ще досить молоде незріле м’ясо.
А коли більше 2 кг – це інша крайність.
Цілком ймовірно, що тварина стара і за якістю нижче у неї м’ясо.
Кроль вимочують у воді, а ще краще в молоці близько 4 годин. Маринується близько 10 годин та варіантів велика кількість: кефір, червоне та біле вино, сік лайма та лимона, соус “Наршараб”, використовуючи цибулю, суміш перців, прованські трави, базилік, майоран, чебрець, розмарин, лавровий лист, виноградний, винний, яблучний оцет, петрушку, кріп, селеру і навіть, часник.
Краще не треба панірувати та смажити. Набагато корисніше приготувати на паровій бані, у пароварці, мультиварці на овочевій подушці.
Ваші нирки та шлунок скажуть вам за це спасибі.
А яка корисна печінка у кролика! Не випадково її зазвичай продають окремо та дорожче. Від цього м’яса не гладшають. Воно низькокалорійне.
Потрібно ще сказати про сірку. Її у цьому м’ясі рекордна кількість. Білок м’яса кролика особливий.
Тільки подумайте, аж дев’ятнадцять амінокислот, у тому числі і незамінні.
При приготуванні їхня якість не страждає. Це мезин, метіонін, триптофан та інші. Кроляче м’ясо обходить інші види м’яса за всіма показниками. Візьміть хоч залізо. Його вдвічі більше, багато фосфору, магнію, кобальту.
Якщо тварину добре доглядали, правильно її годували, давали збалансоване харчування, то достатньо буде і міді, марганцю, фтору, цинку, літію.
А ось солей натрію мало. Зате багато вітаміну PP, C, B6. Окремо треба сказати про найцінніший кролячий жир.
Тут присутня арахідонова кислота, що рідко зустрічається, яка є ще хіба що в салі, арахісовій, оливковій олії, багато в цьому жирі поліненасичених жирних кислот.
Цей жир повністю засвоюється і вважається цілющим. Добре лікує бронхи, пом’якшує шкіру. Використовується косметологами для виготовлення дорогих кремів. Особливо добре поєднується із медом.
Стає цілюще. Має швидкий вплив без будь-якої хімії. Нормалізується жировий обмін, підтримує в організмі рівновагу, підвищує імунітет, оздоровлює шлунково-кишковий тракт.
Ви забудете про гастрити, виразки, коліт, ентероколіт. Вам скаже спасибі печінка та жовчний. Полегшено зітхнуть гіпертоніки, діабетики, відчувши полегшення.
Крольчатина дуже вдало поєднується з іншими видами м’яса, різноманітними крупами та овочами.
Її можна не тільки варити та смажити, а ще солити, коптити, консервувати.
Їжте і отримайте повноцінний білок, найцінніший цілющий жир.
Це, так зване, біле м’ясо має високий вміст повноцінного білка. Єдине, що хочеться додати.
При частому розморожуванні та заморожуванні м’ясо псується. Беріть свіже або закладайте в морозильну камеру порційно, щоб не розморожувати всю тушку.
Навіщо вам ця дорога, але така не корисна ковбаса? Віддайте перевагу кролику з сільського подвір’я, який харчувався природною їжею та гуляв на волі у сільському дворі.
Застереження! Не зловживайте, бо піде на шкоду вашому здоров’ю.
У нашій корисній кролятині є пуринові основи.
В організмі вони стануть сечовою кислотою. За її надлишку страждають суглоби. Не дивуйтеся тоді, якщо почне турбувати артрит, подагра. І ще якась неприємність. Амінокислоти перетравлюються в кишечнику і стають синільними кислотами.
Середовище в організмі буде кислим. За деяких захворювань це неприпустимо.
Особливо шкідливо для шлунка та кишечника. Випадків алергії на м’ясо цієї тварини буває дуже рідко.
В загалом це найцінніший продукт харчування. І ви в цьому переконалися, мали таку можливість, отримавши велику кількість цінної інформації про користь, корисні властивості цього дієтичного продукту харчування.
Якщо хтось не любить кролятину, то тільки тому, що їв невдало приготовленого колись кролика, але цю справу можна виправити.
Рецептів приготування дуже багато, потрібно тільки вибрати вдалі, постаратися і приготувати здорово, красиво подати.