
Баклажани знайомі та незнайомі.
Баклажан найсмачніший овоч. Овоч? Виявляється, строго кажучи, овочем не є. Ботаніки до вашого відома, відносять баклажан до ягод.
Баклажан благотворно впливає на процес травлення завдяки своїй ніжній клітковині.
Так, людям похилого віку лікарі радять включати в раціон харчування баклажан, тому що ніякі штучні препарати не мають такої сильної дії для поліпшення травлення.
У сучасному суспільстві мало людей зі здоровим шлунком, отже баклажан корисний усім, але особливо сердечникам, адже має в достатній кількості солі калію, стимулює виведення зайвої рідини, є протинабряковим.
Для людей з подагрою цей плід незамінний для її лікування, виводить сечову кислоту, їжте досить баклажан при недокрів’ї.
Баклажани містять неприємні ароматичні речовини. Але це не біда.
Сирі половинки або скибочки баклажанів посипте сіллю. Нехай якийсь час так і постоять. Сіль візьме в себе вологу з плодів, а разом із нею і ці неприємні речовини.
Сполосніть. Просушіть та готуйте будь-які страви. Вони не будуть гірчити. Солоні баклажани пустять сік.
Відіжміть і злийте цей сік, що утворився, з надлишками солі. Це другий спосіб позбутися гіркоти.
Баклажани майже нічого не втрачають від заморожування, тому сміливо заморожуйте. Їх у зиму можна маринувати і квасити, а потім їсти з цибулею та олією.
Баклажани містять напрочуд мало кілокалорій (18 на 100 г). Тому їх рекомендують у дієтичному харчуванні та людям із зайвою вагою.
Краще взагалі їх не готувати з маслом або салом, бо низькокалорійні баклажани мають властивість убирати неймовірну кількість висококалорійних жирів.
При цьому вони стають дуже смачними, але не дієтичними.
Баклажани рекомендують хворим на цукровий діабет.
Це цінний харчовий продукт. Знижує рівень холестерину у крові.
У баклажанах містяться пектинові речовини, що мають бактерицидні властивості “Синенькі”, як ми їх називаємо, містять майже стільки поживних речовин, мінеральних солей і вітамінів, скільки в перці та помідорах.
Але оскільки вони не використовуються або майже не використовуються у сирому вигляді, то більшість вітамінів втрачається. Невелика кількість жирів і натрію, легкозасвоювані вуглеводи роблять баклажани корисними при атеросклерозі та захворюваннях печінки, оскільки посилюють виведення холестерину з організму.