Перейти до контенту

Як зробити корисний та смачний йогурт вдома?

Як зробити корисний та смачний йогурт вдома?

Йогурт на нашому столі, на сторожі нашого здоров’я. Наш організм працюватиме як годинник завдяки корисним бактеріям. Наприклад, болгарська паличка оздоровлює мікрофлору кишечника, діє на організм, що омолоджує, а молочнокислі стрептококи перетворюють молоко на кисле молоко, покращують роботу шлунково-кишкового тракту. Є ще такі корисні біфідобактерії, які активують обмінні процеси, сприяють засвоєнню кальцію, заліза, вітамін D. А яка корисна ацидофілінова паличка, що пригнічує дії патогенних бактерій, сприяє виробленню природних антибіотиків в організмі людини

. Так ось, всі ці корисні бактерії є у ​​йогуртах. Отже, купуємо йогуртницю та починаємо готувати справжній, домашній, природний, такий корисний молочнокислий продукт для здоров’я всієї нашої родини. До речі, йогурт можна приготувати у термосі. Візьміть 1 літр домашнього молока. Придбайте в магазині або аптеці спеціальну бактеріальну закваску (їх у продажу велика різноманітність від різних виробників). Щоб убезпечити себе від хвороботворних бактерій, кип’ятіть навіть домашнє молоко на повільному вогні протягом 5 хвилин, піддайте його тепловій обробці. Потім охолодіть його до температури тіла приблизно 35 – 38 градусів Цельсія. Закваску розбавте кип’яченою водою кімнатної температури до 2/3 флакона. Далі накрийте кришкою і ретельно збовтайте. Залишилося заквасці потоваришувати з молоком.

Перемішайте та відправте в термос. Наберіться терпіння. Йогурт вийде через 7-9 годин. Зберігайте отриманий продукт у холодильнику за температури 2-6 градусів Цельсія. Але не більше ніж два дні. Справжній натуральний йогурт тим і відрізняєтьс, що довго не зберігається. У нормальних здорових кисломолочних продуктів, на вашої уваги, немає як такого “терміну зберігання” – є період дозрівання, термін готовності (коли продукт слід вживати в їжу) і далі обов’язково має відбуватися досить швидко перекисання продукту навіть при зберіганні в холодильнику (без заморожування) . Йогурт можна приготувати з будь-якого молока, як із традиційного коров’ячого, так з козиного, овечого, верблюжого і навіть соєвого, кокосового. Це зазвичай напій, де збалансовані білки, жири, вуглеводи і мікроелементи. Вживання йогурту нормалізує мікрофлору кишечника, що підвищує імунітет, опірність до різних захворювань, утворюється витривалість. До того ж слизова оболонка кишечника переробляє йогурт у 2 рази довше, ніж молоко, – ось чому, з’ївши стаканчик йогурту, протягом довгого часу залишаєтеся ситими, що дуже важливо при дотриманні дієти. Це захищає від переїдання та зайвої ваги. Покращує смак та якість всілякі корисні добавки: шматочки фруктів, горіхи, злаки, сухофрукти, шматочки овочів.

Натуральні йогурти не містять жодних додаткових харчових добавок, таких як ароматизатори, загусники, консерванти, казеїн, підсолоджувачі, емульгатори і тому є найкориснішими. Дуже корисний соєвий йогурт, який називається йофу. Виготовлений він із соєвого молока і рятує людей хворих на діабет і тих, у кого є непереносимість лактози. Окремо треба сказати про грецький (середземноморський) йогурт, зроблений з овечого молока. Він жирний і густий, тому що після завершення ферментації відціджують сироватку, поміщаючи готовий йогурт у спеціальний полотняний мішечок. У підвішеному стані з нього стікає надмірна рідина. Знайте, що так звані фруктові йогурти не мають нічого спільного із натуральними. Цей йогурт за визначенням не може бути фруктовим, адже при додаванні фруктів порушується процес ферментації молока.

На правильному магазинному йогурті має бути напис “У складі присутні живі бактерії” або “Утримують живі йогуртові культури”. Ідеальним можна вважати той йогурт, до складу якого входять лише молоко та спеціальні бактерії. І ще, в нормальних кисломолочних продуктах не може міститися вітамін С, оскільки він обов’язково переробляється живими молочнокислими бактеріями поряд із молочним цукром лактозою. Сучасні виробники продукт вже після розфасовки в герметичну упаковку обробляють жорстким радіоактивним випромінюванням, що вбиває кисломолочні бактерії. В цьому випадку для глибокої радіаційної обробки використовуються гамма-випромінювання ізотопу кобальт 60 (це штучно виходить якийсь варіант “яблучок з Чорнобиля”). Робіть висновки. У магазинному йогурті можуть бути консерванти (токсичні речовини), що вбивають кисломолочні палички, а також токсичні і для людини. Тож не дивуйтеся потім появі дисбактеріозу. Будьте пильні при покупці і краще готуйте в домашніх умовах, коли є гарантія, бо ви все зробили за правилами для себе коханих своїми руками. Натуральний йогурт – джерело вітамінів групи B і кальцію. Крім того, він чудово регулює обмін речовин та зміцнює імунітет. Це найкращі рецепти із молока.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *