Перейти до контенту

Що корисно знати під час вибору молока?

Що корисно знати під час вибору молока?
Купуємо молоко з розумом. Отже, ви вирішили придбати базарне молоко. Зверніть увагу на колір. Домашнє коров’яче молоко має бути насиченого білого кольору, може бути кремовим. Це залежить від жирності, яка варіюється в сільському молоці від 3 до 6%, від кормів, які отримує тварина. Якщо молоко майже прозоре, водянисте, синюшне, як ми зазвичай говоримо, то від такого молока потрібно відмовитися. Його краще не купувати. Швидше за все, молочний продукт розбавили водою, щоб отримати більший прибуток. Спробуємо визначити розбавлене молоко чи ні.

Це так. Капніть куплене молоко у склянку води. Крапля якісного молока опуститься на дно і не відразу розчиниться. Це означає, що молоко жирне (є спеціальні прилади, що визначають жирність). У хорошому сільському молоці, якісному, через деякий час у межах 8 годин, особливо у літній час швидше утворюються на поверхні густі, жирні вершки. За їхньою кількістю можна судити про якість. Якщо вершків зверху немає, це свідчить про те, що молоко свіже. В іншому випадку це скаже вам про те, що молоко розмішали або взагалі зняли вершок. У розведеному молоці вершки знову піднімуться через деякий час, а якщо їх там немає, то підніматися нема чому або вершків буде зовсім мало.

Купуючи молоко зверніть увагу на запах та смак. Свіже молоко не повинно мати кислий запах, а молоко, де дотримувалися всіх норм санітарії та гігієни, не може пахнути гноєм. У сараї, де знаходиться тварина, має пахнути сіном, а не гноєм. За твариною потрібно добре дивитися, вчасно виносити гній, очищати гній із поверхні самої корови. Тварина має бути чистою та перебувати в хороших умовах. У хорошого молока буде хіба що легкий, ледь відчутний запах хліва, який дуже швидко зникає. Неприємний запах може бути у молока та від індивідуальних особливостей тварини, що буває вкрай рідко. Зазвичай таку корову намагаються збути на м’ясо та придбати іншу. Господарок, які шахраюють, треба виводити на чисту воду, щоб не кортіло обманювати людей. У продавців з такою репутацією просто перестануть брати продукцію, якщо не зроблять висновки.

Чутки розходиться швидко і таких людей починають впізнавати. Приїхали на довгий час у село, беріть у однієї і тієї ж господині, яка має гарну репутацію серед місцевих жителів. Судіть за першим враженням про зовнішній вигляд господині. Якщо господиня охайна, то, швидше за все, у неї все гаразд. Дивіться на корову, яку вранці виганяють у стадо. Вона має бути вгодована і чиста. У людей, які давно займаються господарством, все відпрацьовано до дрібниць. У них зазвичай і в будинку і у дворі повний порядок. Таке життя дисциплінує, виробляє багато хороших звичок, дотримуючись яких і досягається добрий результат. Козяче молоко, наприклад, погано беруть через специфічний запах і присмак. Причина цього леткі жирні кислоти, що виділяються із сальними залозами вимені тварини, що потрапляють під час доїння. За хорошого догляду такого практично не буває і молоко схоже на коров’яче. Як відрізнити? У козиного майже не буває жовтого вершкового відтінку, а вершки ніколи не спливають на поверхню, залишаються розподіленими по всьому об’єму посуду. Козяче молоко зазвичай коштує дорожче. Його беруть дітям, старим, хворим людям, людям, які дотримуються здорового способу життя.

На запах і смак молока впливає не лише догляд за твариною, а й те, чим вона харчується. У Криму, наприклад, кізок нерідко пасуть на гірських схилах, що поросли лавандою – вони дають напрочуд солодке, корисне, цілюще молоко з дуже приємним ароматом. Потрібно сказати, що виведені такі породи, які взагалі без запаху дають молоко. Справжнє походження продукту видасть тільки післясмак, який виникає далеко не відразу. Та й який сенс підсовувати інше козяче замість коров’ячого. Хоча, в літню пору молоко швидко скисає і через упереджене ставлення до козячого молока у деяких людей, щоб швидше продати, його зрівнюють у ціні з коров’ячим. Ось тоді і знадобляться вам наші поради та знання, які ви отримали. Будьте пильні! І ще. Приходьте до продавщиці молока зі своїм посудом, наприклад, краще з емальованим бідончиком. По перше. Немає доступу до сонячних променів, є впевненість у чистоті. Вимили своїми руками содою. Якщо залишилися залишки старого молока, то свіже, налите в такий посуд, дуже скоро скисне. Домовляйтеся з продавчинею молока за часом. Беріть після доїння відразу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *