Перейти до контенту

Свіжі дані про користь та шкоду молока

Свіжі дані про користь та шкоду молока.

Правда про молоко. Чутки та домисли. Давайте розбиратися разом.

Не раз чула суперечливі думки про молоко. Люди помилялися самі і вводили в оману інших. Молоко корисне, і це науково доведений факт. І корисне воно не лише дітям. З молоком ми даємо своєму організму необхідний високоякісний білок, жири, що легко засвоюються, вітаміни особливо цінні не тільки для зростаючого організму. У цьому продукті є вітаміни B1, B2, B6, A, E, D, C, не кажучи вже про великий набір макро та мікроелементів таких як кальцій, йод, калій, фосфор, магній, натрій. Це більше ніж у м’ясі та іншій білковій їжі. Моя сусідка стверджувала, що з віком організм перестає виробляти фермент, що розщеплює молочний білок казеїн. Сімейний лікар запевнила, що це не так. Виявляється, молоко добре засвоюється організмом дорослого. Є тільки індивідуальна непереносимість лактози, а ще деякі люди мають алергію на молочний білок. Значить сміливо можна вживати у будь-якому віці. Хтось сказав моїй бабусі, що молоко посилює утворення слизу у кишечнику і вона обмежила його вживання. Це насторожило й мене. Я спробувала розібратися у цьому питанні. Бабусю ввели в оману. Завдяки властивості молока знижувати кислотність шлунка його рекомендують для профілактики та лікування виразки та інших захворювань шлунково-кишкового тракту. Завжди вважала, що найкраще молоко базарне від домашньої корови. Насправді за вмістом білків, вітамінів та мінералів сире базарне молоко майже не відрізняється від пастеризованого. При термічній обробці, як мене запевнили, втрачається не більше 10% корисних речовин. Зате є впевненість, що ви не занедужаєте, бо нема хвороботворних бактерій.

Викликає подив той факт, що магазинне молоко має такий великий термін зберігання. Відразу виникає сумнів, що щось тут негаразд. Приходить на думку, що швидше за все додані консерванти. А ось і ні! Тривале зберігання можливе завдяки технології ультрапастеризації молока, асептичній упаковці, що надійно захищає від зовнішнього впливу наше молоко.

«Не пий багато молока. Станеш гладкою” – говорила мені подруга.

Так ось, калорійність молока визначається його жирністю. Енергетична цінність знежиреного молока не більша, ніж половина яблука. Ось так. Так що можна сміливо насолоджуватися цим смачним та корисним напоєм не на шкоду своїй фігурі. Рецепт із молоком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *