Перейти до контенту

Молочні продукти від А до Я: користь та шкода здоров’ю

Молочні продукти від А до Я: користь та шкода здоров’ю.

Особливе місце кисломолочним продуктам!

На особливу увагу заслуговують кисломолочні продукти. Чи правильно ми їх вживаємо? Вживати сир потрібно свіжим і обов’язково з рослинними продуктами та горіхами. Це допоможе позбавитися від несприятливої ​​дії легкозасвоюваних тваринних жирів, якщо ви для їх розчинення на дві столові ложки сиру обов’язково додаcте одну чайну ложку рослинної олії (бажано першого віджиму) або змішаєте сир з однією-двома столовими ложками горіхів і будете їсти з овочевим салатом.

Ну що, ви так робите?

 Для любителів овочевих борщів.

Їх можна готувати на сироватці. У окріп з овочами для борщу влийте сироватку. Доведіть до кипіння та вимикайте. Нехай настоюється. Подайте зі свіжою зеленню, часником та сметаною. За таким принципом можна приготувати суп. Неодмінною умовою має бути якість кисломолочного продукту. Він має бути найсвіжішим, як мінімум однодобовим. Якщо не володіють цінною інформацією, ми сироватку недооцінюємо, нехтуємо нею і даремно. Виявляється, сироватка має багато корисних властивостей: стимулює роботу кишечника, виводить з організму зайву рідину, покращує кровообіг і роботу нирок, зменшує запальні процеси, застосовується в косметології, оскільки діє очищувально на шкіру. Красуні нею вмиваються і правильно роблять, адже у ній міститься кальцій, калій, фосфор, магній, вітаміни та молочний цукор (легко засвоюється). Ось вони чудові властивості. Їй співають оди дієтологи, дитячі лікарі рекомендують використовувати у дитячому харчуванні. Всі знають, що сироватка – це цінний білковий продукт. Але мало хто знає, що з неї роблять штучну чорну і червону ікру, штучне м’ясо як альтернативу дорогим аналогам, а ми її виливаємо, не знаходячи їй застосування. Додам до всього сказаного, що незважаючи на низький вміст білка в сироватці, збережені всі незамінні амінокислоти.

Що це дає нашому організму?

Це – регенерація білків печінки, утворення гемоглобіну та плазми. Чи знали ви, що з молока в сироватку переходять усі вітаміни, солі, мікроелементи, органічні кислоти, такі як молочна, лимонна, нуклеїнова, оцтова, мурашина, пропіонова, олійна, а це чимало.

Більше того, виявляється при переробці недоброякісного молока, у тому числі і з радіоактивним фоном, сироватка залишається абсолютно доброякісною.

Ось що важливе!

Так звана пахта, обрат, корисні при атеросклерозі, гіпертонії, цукровому діабеті, ожирінні. Ось вона їжа, як ліки.

Сироватку та пахту використовують для приготування кефіру та йогурту, які мають бути щодня на столі, як елемент здорового харчування, здорового способу життя.

Кисломолочні продукти служать для нормалізації кишкової флори, яка через гнильні мікроби не може виконувати свої функції. Молочна кислота стимулює секрецію залоз шлунка, кишечника, забезпечує організм необхідними ферментами, мікроелементами, вітамінами! Здоровий кишечник, коли в ньому достатньо лактобацил, біфідобактерій. Це досягається при вживанні кисломолочних продуктів. В Абхазії довгожителі вживають регулярно кисломолочні продукти і це стає запорукою довголіття.

Тільки для приготування кисломолочних продуктів, йогуртів (створожене молоко), пахти, сироватки краще використовувати не стерилізоване і непастеризоване молоко, в яких знищені через високу температуру практично всі вітаміни, ферменти і корисні бактерії, а натуральне. Воно через кілька днів скисає, перетворюється на природний кисляк. Додати улюблені ягоди і буде неперевершений напій, корисний для здоров’я.

Чим же корисні кисломолочні продукти?

Кисломолочний білок стимулює діяльність печінки, підвищує опірність організму до інфекційних хвороб. Тут є всі необхідні організму амінокислоти, навіть метіонін, який відноситься до ліпотропних речовин, що перешкоджають накопиченню жиру і сприяє його виведенню з печінки. Це корисна інформація для людей із хворою печінкою. Вживайте кисломолочні продукти щодня і допоможете серцю, ниркам, нервовій системі, їх корисно вживати при запорах, вам подякує кісткова система, тому що в кисломолочних продуктах є солі кальцію.

Залізо, мідь та кобальт додадуть здоров’я вашому організму, зміцнять імунну систему. З усіх сполук вони найлегше і повністю засвоюються в організмі та стимулюють кровотворення. Корисні бактерії, які надходять із смачними кисломолочними напоями, перешкоджають розвитку в шлунково-кишковому тракті патогенних мікроорганізмів. Відмовтеся від солодкого молока. Віддайте перевагу простокваші, ацидофіліну, “Наріне”, мацоні, айрану, ар’яну, кумису. Головне вживайте у свіжому вигляді та бути впевненим у дотриманні норм санітарії. Тварина, при виготовленні якої отримали молоко, має бути здоровою і перебувати в екологічно чистих умовах.

Приготуйте швидкий йогурт.

Збивайте в блендері 5-7 хвилин 500 г сиру зі сметаною у кількості 150 г, з молоком у кількості 100 г, з додаванням цукру за смаком приблизно 4-5 столових ложок, ваніліну (або ванільного екстракту, ванільного цукру, ванільного харчового ароматизатора, як варіант). У готовий продукт залишилося додати ваші улюблені ягоди з варення, ягідний сироп або подрібнені фрукти, насіння. Залишилося красиво подати у високих келихах, прикрасивши, наприклад гілочкою м’яти. Рецепти до йогуртниці. Смачного!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *