Перейти до контенту

Кисломолочні продукти: користь та шкода для здоров’я

Кисломолочні продукти: користь та шкода для здоров’я.

Отже, свіже молоко добре, але кисломолочні продукти все ж таки краще. Свіже молоко краще замінити кисломолочними продуктами, такими як сир, бринза, кефір, ацидофілін, кисле молоко, сметана. У кефірі, наприклад, присутня ацидофілінова бактерія, яка вбиває кишкову паличку, витісняючи паразитів, патогенну мікрофлору з кишківника. Пийте кефір і ви надасте неоціненну послугу своєму організму. Це дуже далекоглядно з вашого боку. Мацони, йогурт не лише смачні, але ще й дуже корисні. Вони багаті на вітаміни групи B. Організм бере з цих продуктів кальцій, який необхідний для життєдіяльності, для зміцнення кісткової системи. Цікавим є той факт, що сир може замінити м’ясо. У ньому поєднуються білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні солі кальцій, магній, метіонін. Але оскільки сир є вареним продуктом, його належить поєднувати з “живими продуктами”, вживайте з фруктами або їхніми соками, як уже говорилося вище.

Його тваринні жири “забивають” протоки печінки. Як уникнути цього?

Допоможе рослинна олія. До двох столових ложок сиру покладіть 1 чайну ложку рослинної олії та дві столові ложки кефіру або молока. Це вважається основою для салатів краси, здоров’я та довголіття. Її можна урізноманітнити фруктами, медом, ягодами, овочами, насінням. Сир можна замінити вмоченою бринзою. Збагатити подрібненим насінням льону, гарбузовим насінням, горіхами та іншими корисними продуктами і у вас на столі здорова їжа. Що ще нам потрібно здати про молочні та про кисломолочні продукти?

Мікроорганізми, здатні сквашувати молоко, продовжують свою активність у шлунково-кишковому тракті, сприяючи утворенню в організмі ряду життєво важливих вітамінів, наприклад K і B1.

На день людині належить з’їдати дві склянки кисломолочного молока, 2-3 столові ложки сиру, 20 г твердого сиру, причому останнього необов’язково щодня. Це достатньо білка для будь-якого організму. Щоб убезпечити себе, ми молоко кип’ятимо.

Нагрівання молока вище 70 градусів Цельсія призводить до його змін, шкідливих здоров’ю. Кип’ячене коров’яче молоко, виявляється засвоюється з великими труднощами.

У такому молоці вже немає сонячної енергії, ні вітамінів, ні мікроелементів. Навіть просто при доїнні вже руйнуються корисні речовини, коли на молоко потрапляє сонячне проміння. Звичайно набагато корисніше сире парне молоко, що чисто подоєне з дотриманням усіх правил і норм санітарії – гігієни і за умови, що тварина знаходиться в екологічно чистих умовах, здорова.

Окремо хочеться сказати про корисні властивості козячого молока. Воно за багатьма показниками перевершує коров’яче, близьке до жіночого материнського молока. У жирі козячого молока більше поліненасичених жирних кислот (лінолевої та ліноленової), які організмом набагато краще засвоюються, ніж жири коров’ячого молока. Жирні кислоти підвищують стійкість до інфекційних захворювань, мають антисклеротичну дію. Чи знаєте ви, чого в козячому молоці більше, ніж у коров’ячому. У козячому молоці більше, ніж кров’ячему кальцію та магнію, заліза, марганцю та міді. За вмістом вітаміну А воно перевершує коров’яче вдвічі. Каротину в ньому втричі більше, ніж у коров’ячому. Аскорбінової кислоти у півтора рази більше, ніж у коров’ячому. Вітаміну PP утричі більше. Ось і робіть висновки яким молоком краще напувати дітей і пити яке молоко краще самим. Віддайте перевагу козячому. Головне, щоб господиня дотримувалася норм санітарії та гігієни, а тварина випасалася в екологічно чистому регіоні і була здоровою.

Відповідно і кисломолочні продукти з кислого молока кози будуть у рази ціннішими. З молока рецепти.

Коментарі 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *