Перейти до контенту

Кабачки: користь та шкода для здоров’я

Кабачки: користь та шкода для здоров’я

Кабачок для всіх. Здавалося б, про кабачок уже все сказано. А ось і ні. З’являються нові і нові рецепти, відомості, нова інформація. І так, що відомо про кабачки на сьогоднішній день. Кабачки відносяться до так званої “легкої” їжі, вегетаріанської. Їх добре використовувати у розвантажувальні дні, у дієтичному харчуванні. Включайте їх більше у свій раціон і не пошкодуєте. Цей овоч містить корисний цукор, білки, жири та інші цінні поживні речовини, які ідеально засвоюються організмом. Природно, найсмачніші – молоді кабачки, у яких ніжна шкірка та недозріле насіння. З кабачками можна робити все, що душа забажає – смажити, запікати, фарширувати, сушити і потім використовувати в зимовий час (цікавий смак набувають). Це найневибагливіша рослина. Росте без клопоту. Дає завжди добрий урожай. Що більше зриваєш, то більше з’являється нових плодів. Тільки встигай збирати. Що називається дешево та сердито. Він нейтральний до смаку. Зварила з нього варення, додали один апельсин або лимон для смаку та аромату, ось вам і варення з цитрусовими. Немає поганих страв, є погані кухарі. Щоб покрити потребу організму у вітамінах та мікроелементах, потрібно з’їдати 600 – 700 г свіжих овочів щодня. Що можна ще сказати про цей дорогоцінний і такий доступний овоч. Це найближчий родич гарбуза.

Також як і гарбуз має невичерпне багатство вітамінів і мінералів. Прибули ці гості з Центральної Америки і добре акліматизувалися та зарекомендували себе. Це улюблені ласощі індіанців. Швидко стало улюблене і у нас, розповсюдилося по всьому світу. Їх у світі існує велика різноманітність, відрізняються не лише формою, а й кольором, різні на смак, відрізняються за смаковими якостями, мають різний запах. Виведено нові сорти. Плоди їдять зазвичай протягом 7 – 12 днів після їх появи на світ. Чим молодший, тим ніжніший і смачніший, можна їсти навіть у сирому вигляді. У зимовий період гарні мариновані у вигляді знаменитої кабачкової ікри. Варіть, тушкуйте, запікайте, фаршуйте, коптіть на грилі, робіть з нього, як я вже говорила, варення, додаючи будь-який смак, готуйте індійську приправу чатні, кладіть в салати, в вінегрети, в оладки. Цей овоч завжди слухняно набуває смаку тих продуктів, з якими його поєднують. Він нейтральний. Саме тому у варення його беруть за основу. Її багато, цитрусових мало, але враження, що вся банка з апельсинами чи лимонами. У кулінарії використовують навіть квіти для фарширування, як вишуканий делікатес для гурманів, вони добре виглядають на свято, добре поєднуються, наприклад, з помідорами. Ніжна м’якоть цукіні та апетитні часточки томату можуть буквально за півгодини створити чудовий низькокалорійний тандем. У приготуванні овочів, слід сказати, свої особливі правила. Їх потрібно готувати так, щоб зберегти максимальну кількість вітамінів та мікроелементів. Насамперед не можна забувати у тому, що у повітрі міститься кисень. Він руйнує деякі корисні речовини, у тому числі особливо цінний для організму людини вітамін С. Щоб уберегти вітамін С від окислення, потрібно перекрити доступ повітря, тримаючи кришку каструлі щільно закритою протягом усього варіння, не допускати бурхливого кипіння. Замість того, щоб тикати овочі ножем, зменшуючи їх корисність, варто запам’ятати або просто записати час варіння кожного овоча. От і все. Віддавайте перевагу свіжим овочам, у них все ж таки більше корисних речовин у рази. Робіть салати. Заправляйте їх будь-яким маслом першого віджиму, посипайте меленим корисним різним насінням, горіхами і станете здоровішим і витривалішим.

Небагато фантазії – і скромник – кабачок по праву займе гідне місце як на повсякденному, так і на святковому столі і стане безперечним фаворитом. Всім відомо, що овочів потрібно їсти якнайбільше. Це дуже корисно. Головне смачно і правильно приготувати, правильно поєднувати з іншими продуктами, виходять чудові гарніри, у тому числі нові варіації запіканок, другі страви, пасти, супи, суфле, пироги… Швидкі закуски чудово підійдуть для корисної вечері або полуденку. Треба сказати, що кабачок є невід’ємною частиною середземноморської знаменитої і відомої на весь світ дієти. І так, відкрийте для себе цей універсальний дивовижний овоч заново, поправте здоров’я та заощадіть гроші. Корисно та вигідно. За поживною цінністю кабачки наближаються до огірків, зеленого листового салату та латуку, містять цукор, багато солей калію та натрію, провітамін А, вітаміни B1, B2. Давайте порівняємо його з родичем гарбузом. Так ось вітаміну C в кабачках міститься в 2 рази більше, багаті на мінеральні речовини, у великій кількості є солі калію, корисні для серця, кальцію, фосфору, магнію, трохи менше солей натрію, заліза, сірки, присутній молібден, титан, алюміній, літій, цинк. А як кабачки корисні дітлахам. Це особлива тема розмови. Вони містять багато рослинної клітковини, легко засвоюються і тому майже не дратують ніжний шлунок і кишечник дитини. Мало хто знає, що всім відомий кабачок має жовчогінну та сечогінну дію, виводить надлишки рідини з організму, що важливо при набряклості та хворобах серця. А ось сік застосовується як засіб, що заспокоює нервову систему при дратівливості, стресах. Відваром його квітів лікують рани на шкірі. Однак потрібно враховувати, що при обробці кабачків бажано очищати їх від шкірки, оскільки саме в ній зазвичай накопичуються нітрати. Намагайтеся використати зі свого городу, екологічно вирощені. Тоді є впевненість, що це стовідсотковий екологічно чистий продукт. Дружіть з кабачком і ця дружба принесе вам користь. Смачного!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *