Перейти до контенту

Картопля знайома і незнайома. Картопля: користь чи шкода?

Картопля знайома і незнайома. Картопля: користь чи шкода?

Рецепт швидко приготувати. Рецепти страв із картоплею. У народі називають картоплю другим хлібом, і цим все сказано. Мало хто знає, що в шкірці і під її тонким шаром знаходиться багато необхідних для організму мікроелементів, які крім іншого допомагають засвоєнню всієї бульби, тому картоплю потрібно запікати і з’їдати повністю, додаючи корисне масло першого віджиму, зелень, часник, доповнюючи блюдо соліннями, різносолами. Раджу приготувати картоплю в такий спосіб. Ретельно вимийте бульби, вибираючи без ушкодження хорошої якості. Розріжте навпіл і кладіть на дно деко білою частиною вгору. Для приготування знадобиться 30 хвилин. Додайте рослинне або вершкове масло, як варіант сметану. Поставте на стіл квашену капусту або салат із овочів, здорова їжа вам забезпечена.

Рецепт блюда з картоплі.

Картоплю краще варити на пару або з’їдати обов’язково зі шкіркою. Мало хто це робить і марно. Про здоров’я ми, на жаль, згадуємо коли воно дає збій. А це від того, що їмо продукти неправильно. Мало хто знає, що картоплею можна лікувати багато захворювань, пов’язаних з порушенням обмінних процесів.

Що ж у шкірці? У шкірці знаходиться багато біологічно активних речовин, мікроелементів, клітковина, вітаміни, фолієва, лимонна, яблучна та щавлева кислоти, солі, що містять калій, фосфор. До складу картоплі входить до 20% крохмалю, білки, каротин. І ось все це ми очищаємо і викидаємо на сміття, начебто самі собі вороги. Свіжий сік картоплі добре очищає організм від токсинів. Особливо у поєднанні з морквяним, буряковим. Науково доведено, що сприяє ліквідації пухлинних утворень, швидшему одужанню при діабеті, виразках шлунка, дванадцятипалої кишки, колітах, при запорах, захворюваннях печінки, нирок, недокрів’ї.

Кулинарам необхідно пам’ятати, що картоплю належить опускати тільки в киплячу воду. Картопляний бульйон містить багато корисних речовин. З нього вийдуть смачні та корисні супи та борщі, щі.

Ось ще одна важлива інформація. Крохмаль, що міститься в картоплі, активно поглинає фермент пепсин необхідний для розщеплення білків, ускладнюючи процес їх перетравлення та затримуючи у шлунку до 6-8 годин, а в кишечнику – від 20 до 40 годин. Ось чому не можна з’їдати картоплю разом із м’ясом, рибою. На засвоєння вуглеводів витрачається 20% обміну, але в засвоєння білків в 7-9 разів більше. Ось і виходить, що, хоча 100 г м’яса дають у 2 рази більше калорій, ніж 100 г картоплі, воно лише економічно через те, що майже більшість енергії йде на переробку м’яса. Енергетичні вуглеводи вигідніші. Картоплю перед вживанням необхідно вимочувати у солоній воді 3-4 години. В результаті вимивається 40% радіонуклідів. А якщо злити воду, і під час варіння знову залити окропом і посолити, то кількість радіонуклідів у картоплі зменшиться на 80%. Картопля для вінегретів і для перших страв також необхідно попередньо проварити 5-10 хвилин, злити відвар, залити свіжим окропом і довести до готовності.

Ось ще одна корисна порада. Картопля корисна, але вживати її потрібно в помірних кількостях і бажано в поєднанні з іншими овочами.

Картоплю ще називають супутником краси. Косметичні олії з цього продукту живлять, пом’якшують, а також підтягують шкіру та розгладжують зморшки. А який він корисний дітям! Виходить на перше місце ще в дитинстві у вигляді пюре, потім стає майже повсякденною їжею. Вирощувати потрібно намагатися не застосовуваючи хімікати, у чистих екологічних умовах, перевіреній землі. Щоб правильно використовувати картоплю, потрібно про неї все дізнатися і враховувати це в процесі приготування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *