
Рецепт смачних чебуреків. Наші чебуреки
Рецепти простих чебуреків. Чебурек не пиріжок. Велика кількість начинки у ньому недоречна.
Існує велика різноманітність рецептів чебуреків. Це наш. Рецепт домашніх чебуреків.
Відразу скажу, що тісто повинне не менше години полежати в холодному місці. Цілісне молоко обтяжує тісто, тому його доцільно розбавити водою. Молоко покращить якість та смак. Необхідно взяти склянку води та склянку молока.
Рецепт домашніх чебуреків. Розчиніть у цьому розведеному молоці чайну ложку солі та 0,5 чайну ложку цукру, сюди ж влити столову ложку горілки. Додайте 50 г розтопленого маргарину або вершкового масла. Можна столову ложку або навіть дві столові ложки звичайної соняшникової олії замість вершкового масла та маргарину, а також одне яйце або два жовтки. (Це покращить якість та колір). Замісіть середнє тісто, майже як на вареники.
Для фаршу знадобиться кефір або ряжанка, домашній ар’ян.
Вони крім смакових забарвлень мають чудову властивість пов’язувати сирий фарш (фарш не розтікається, а він повинен бути рідкуватим, що називається ляпнула і розмазала) і віддавати рідину в готовий продукт. Начинка має встигнути приготуватися у процесі смаження.
Для фаршу береться в ідеалі баранина чи яловичина зі свининою. Він повинен бути трохи жирним. Додайте дрібно нарізану цибулю, як варіант, ар’ян (кефір, ряженку, сметану).
Не зайвими будуть дрібно нарізані петрушка чи кріп, перець мелений чорний та запашний. Інші прянощі справа смаку. Консистенцію фаршу можна регулювати соком цибулі або холодною водою (навіть крижаною).
Тісто розкочується тонкими кружальцями (не товще 3 міліметрів) розміром із блюдце. На них викладається трохи фаршу на один бік кола (ляпнула столову ложку та розмазала), коло складаємо, а краї акуратно обрізаються блюдцем.
Смажиться у великій кількості рослинної олії (рафінованої, щоб не пінилося). Можна збагатити свинячим та іншим жиром. Смажити потрібно відразу, не даючи розм’якнути тісту. У процесі смаження поливайте не обсмажену половинку розпеченим маслом, щоб не лопалися при перевертанні, у перевернутому вигляді. Утворюється кірка та сприяє цілісності.
Для того щоб сильно не роздмухувалися, при формуванні слід злегка придавити, випускаючи повітря. Смажити у великій кількості олії (у казані, воку, казанку). Щоб масло не горіло, необхідно відрегулювати вогонь. Краще, коли кулінарят двоє людей. Один розкочує і формує, а інший смажить і подає.
Греки подають чебуреки з ар’яном.
Приготування ар’яну.
Закип’ятити молоко, охолодити, щоб було трохи тепле, і заправити сметаною або ар’яном. Поставити у тепле місце. Коли молоко скисне, відкинути його на марлю та відцідити сироватку.
Потім цю масу розбавляють кип’яченим молоком до смаку. У магазинах продають газовані молочнокислі напої (кумис та інші). Теж смачно.
Справжні чебуреки тануть у роті. Вони повинні бути пишними, тонкими, з пухирцями, хрусткими, соковитими, красивими. Свіжий фарш дасть дратуючий аромат на весь будинок.
Тому важлива якість м’яса.
Якщо масло пересмажилося, згіркло, то доцільно його замінити. Погана олія зіпсує чебурек. Крім того, воно канцерогенне, небезпечне для здоров’я. Поліпшить смак використання кількох видів м’яса. Цей чебурек для справжніх гурманів.
Справжні фанати чебуреків закликають рубати м’ясо ножем, а не пропускати через м’ясорубку: у ній м’ясо, як не крути, давиться, соки йдуть і начинка виходить прісною. Для швидкої та якісної рубки м’яса знадобиться два ножі – секача (втім одним теж можна обійтися) М’ясо наріжте тонкими смужками, а потім на дошці порубайте швидкими рухами у фарш. Горілка робить чебуречок пухирчастим, хрустким, пишним. Коли багато олії, то й перевертати не потрібно. З одного кінця опустили, з другого вже готовий виринає. Чебурек пригорить, якщо буде торкатися дна при малій кількості масла.
Їсти чебуреки потрібно трохи остиглими, майже гарячими, але щоб не обпалювало. Холодний чебурек – це не чебурек. Він втрачає сік, стає м’яким. Це вже не смачно.
Мої домочадці люблять чебуреки з іншою начинкою: солоний сир із цибулею та зеленню. Спробуйте.
Навіщо потрібна у тісті горілка?
Рецепт смачної випічки. Рецепт домашнього тіста. Для поліпшення якості тіста і як розпушувач спирт, що міститься у горілці, починає випаровуватися за досить низької температури, тому в процесі випікання, смаження тісто насичується повітрям і стає пишним. Щоб досягти цього ефекту, достатньо однієї столової ложки горілки на кілограм теста. Крім того, ложка горілки покращує смак тіста, робить випічку більш красивою, булочки краще пропікаються, а хмиз (вергуни), чебуреки стають хрумкішими, м’якшими, з пухирцями. Пробувала робити тісто з додаванням 1 чайної ложки оцту. Чебуреки виходять із приємною кислинкою. Спробуйте додати ви. А взагалі тісто має добре розкочуватися, бути еластичним, тонким і не лопатися під час смаження Танути у роті.