Перейти до контенту

Користь та шкода буряків. Лікувальні властивості буряків

Користь та шкода буряків. Лікувальні властивості буряків

Правильне використання

Буряк відомий і невідомий. Рецепт для гурманів

Смачні рецепти можна приготувати з буряка. З буряків можна приготувати прості рецепти. Про користь буряків ходять легенди. Це напрочуд корисний овоч. Для переконливості наведу численні приклади її величезної користі, про яку ви навіть не здогадувалися і вважали таким важливим овочем свого городу.

Вживання в їжу в будь-якому вигляді (а існує безліч рецептів, корисних страв) покращує стан крові. Вона очищає організм від шлаків, незамінна в різних дієтах, допомагає у боротьбі з різними захворюваннями (навіть онкологією). Особливо корисний цей коренеплід жінкам. У складі овоча є бетанін, що пригнічує пухлинні клітини, він сприяє відновленню мікрофлори кишечника, яка, як науково доведено, є одним з важливих патогенних факторів розвитку раку. Залізо, вітамін C, магній дуже цінні організму людини. Ними надзвичайно багата наша добра фея. Звичайно, вилікуватися від такого грізного захворювання, як онкологія, тільки за допомогою буряків не можна, але можна активізувати захисні сили організму, відновити порушене дихання клітин і поліпшити результати класичної терапії, допомогти лікарям.

Існують золоті правила прийому бурякового соку під час лікування злоякісних пухлин. Випивати підігрітий сік 0,5 літра на добу через рівні проміжки часу 5 разів за 10-15 хвилин до їди. При цьому слід виключити дріжджовий хліб та кислі соки.

Свіжовіджатий сік цього овоча повинен постояти шість – вісім годин у холодному темному місці. Тільки після цього його можна вживати, зливши вершок і виплеснувши осад.

Ці рекомендації корисні і здоровим людям з метою профілактики.

Білка в цариці городу до 2%, вуглеводів до 11%, багато вітамінів групи B, є нікотинова, пантотенова, фолієва кислоти, фосфор, кальцій, хлор, натрій, кобальт, цинк. Це допомагає справлятися зі стресами, регулює обмін речовин та кровотворення, сприяє засвоєнню білків та покращує роботу печінки. Чемпіонка з корисностей, містить вітамін U, антигістамінна, протизапальна та протисклеротичний засіб.

Це чудовий абсорбент багатьох шкідливих речовин: важких металів, ртуті, свинцю, гниючих продуктів кишківника. Як відомо, залізо, мідь, марганець та фолієва кислота особливо корисні при недокрів’ї.

Наш добрий буряк має жовчогінний і послаблюючий ефект. Наявність у буряках кальцію, калію та натрію сприяє регуляції серцевої діяльності, рухової та нервової систем.

Але, на жаль, у буряках є нітрати. Як скоротити їхню кількість? Буряк зі свого городу одна справа, а от у купленому у магазині впевненості немає. В цьому випадку потрібно вибирати середні плоди, без прожилок. При варінні у воду виходять шкідливі речовини. Тому з готового буряка потрібно відразу злити воду, щоб буряк не ввібрав шкідливості, які виділив у воду.

Лікарі рекомендують нарізаний на частини сирий овоч попередньо вимочити у воді кімнатної температури (три-чотири вимочування по п’яти хвилин зі зміною води).

Важливо пам’ятати, що при тушкуванні не потрібно закривати кришкою, тому що нітрати виходять із парою. Максимальна кількість нітратів у хвостику та верхівці. Потрібно після приготування ці частини зрізати. Не випадково натуропати страву з буряків після ретельної обробки рекомендують вживати свіжоприготованими.

Мало хто знає, що при тривалому зберіганні нітрати переходять у токсичні солі (нітрити), а це є небезпечним для здоров’я. При варінні слід проварити п’ять-десять хвилин, злити воду, залити свіжим окропом і доварити. Прості рецепти з буряка можна приготувати.

Гурмани крім чорного та запашного перцю, лаврового листа в маринад до буряків додають корицю. Спробуйте. Смак буряка стає більш вишуканим. Це покращує смак.

Найпоширеніша страва з буряка – це вінегрет. Вінегретів існує велика різноманітність. Вона добре поєднується з яблуком тощо.

Після варіння перекладаю на пару хвилин буряки в холодну воду і після цього набагато легше очищується шкірка. Вона буквально сама сповзає при легкому натисканні. Вам не знадобиться навіть ніж.

Цей секрет знають, мабуть, усі. Про всяк випадок повторюся. Щоб зберегти колір, у воду для варіння додайте трохи лимонного соку або лимонної кислоти, можна оцет.

Варити треба у шкірці.

Не рекомендується її проколювати виделкою, перевіряючи готовність. У воду виходить сік. При скороченні варіння ви збережете корисні властивості.

Як скоротити час варіння?

Закипіла вода і лише тоді опускайте буряк. Сіль додасть твердості. Прийдеться довше варити. Посоліть вже готову страву, а краще не соліть взагалі.

Метод так званої “шокової” терапії зіграє свою роль. Тридцять хвилин відварили і в крижану воду опускайте. Потрібно брати однакової величини, щоб не вийшло, що одна зварилася, а інша ні. Контраст температур доводить буряки до готовності набагато швидше (вдвічі). Не варто буряк сильно перетравлювати, краще не доварити трохи, адже його їдять і в сирому вигляді. Так краще зберігаються вітаміни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *